iRobot, Ava 500 robotunu tanıttı

iRobot Corp. şirketler için iRobot Ava 500 video işbirliği robotunu piyasaya sunmak için Cisco ile gerçekleştirdiği iş birliğini duyurdu.

Robot, iRobot’un otonom hareket özelliği ile Cisco’nun TelePresence’ını bir araya getiriyor. Böylece şirket dışında çalışanlar hareket halinde olunması gereken toplantı ve sunumlara katılabilme imkanı sunuyor. Ayrıca bu yeni robot ile üretim tesisleri, laboratuarlar, müşteri hizmetleri merkezleri ve tedarik zincirindeki diğer tesislere de görsel erişim mümkün olacak.

Ava 500 ile şirket dışındaki ya da farklı bir şirket lokasyonundaki çalışan; standart bir video iş birliği sisteminin önünde otururken ofis toplantılarına veya tesis turu gibi uzaktayken mümkün olmayacak deneyimlere katılabilecek.

iRobot, Ava 500’ü yaratmak için Ava mobil robotik platformunu Cisco’nun TelePresence EX60 kişisel video uç cihazı ile birleştirdi. EX60 aslında bir masa üstü çözümü olarak kullanılıyor. EX60’ın 21.5 in. HD çözünürlüklü ekranının mobil robotik platformun üstüne monte edilmesi ile oluşturulan çözüm; sabit mekanları aşarak yüz yüze görüşmeyi geliştiriyor. TelePresence’ın katma değerini artıran çözüm, hareket özgürlüğü, lokasyon değişikliği imkanı ve kilometrelerce uzaktaki kullanıcıların mekanda var olmasını sağlıyor.

iRobot Başkan Yardımcısı ve Remote Presence iş birimi Genel Müdürü Youssef Saleh “iRobot hastanelere sağladığı otonom televarlık platformları ile oldukça başarılı oldu. Ava 500 ise iş dünyasında televarlık için yeni pazarları ve uygulamaları mümkün kılacak” dedi.

Cisco İşbirliği Çözümleri Bölge Satış Direktörü Vedat Tüfekçi “Cisco Telepresence teknolojisi sizi, bir yerden alıp başka bir yere götürüyor, irobot teknolojisi ile entegre edildiğinde, sadece oraya götürmekle kalmıyor, aynı zamanda orada gezdiriyor da. Telepresence’a mobilite kazandırmış oluyor ve uzaktan çalışma ortamına katılmayı mobil hale getiriyor. PC ve tablet yazılım çözümlerinden, Telepresence odalarına kadar, diğer tüm Cisco Telepresence ürünleri ile aynı altyapıyı kullanması da, tam entegrasyonu sağlıyor” dedi.

Ava 500 nasıl çalışıyor ?

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu