Samsung’un 12.2 inçlik tableti ne zaman geliyor?

Galaxy Note ile akıllı telefon pazarında bir yenilik sağlayarak, farklı boyutlardaki dokunmatik ekranlı akıllı telefonları ile akıllı telefon pazarında bir yenilik yapan Samsung, tabletler için de benzer çalışmalar yapıyor.

Bir süre önce evleaks tarafından internete sızdırılan bilgilere göre Samsung’un12.2 inçlik tablet PC üretimine başladığını duymuştuk.

İlgili Makaleler

Korea Economic Daily tarafından yayınlanan habere göre Samsung’un SM-P900 kod adı verdiği tablet ekim ayında görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Haziran ayında 13.3 inçlik tabletini duyuran Toshiba’ya rakip olması beklenen Samsung’un 12 inçlik tabletinin Google Nexus 10 ile aynı çözünürlüğe sahip olacağı tahmin ediliyor.

Samsung ile birçok alanda rekabet içinde olan Apple, büyük ekranlı tabletler üretmeye başlayıp başlamayacağına yönelik bir açıklama yapmadı. Ancak Phablet olarak adlandırılan büyük ekranlı akıllı telefonlarda liderliği Samsung’a kaptıran Apple’ın büyük ekranlı tablet pazarını da ezeli rakibine kaptırmak istemeyeceği düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu