Samsung’un akıllı saati gün sayıyor

Son yıllarda piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla dikkatleri üzerine çeken Samsung, şimdi de akıllı saati ‘Galaxy Gear’i piyasaya sunacak.

Şirketin “Galaxy Gear”ismi ile Eylül ayında piyasaya süreceği akıllı saatin güç birimini 1.5GHz frekans hızında çalışan bu işlemci, ARM Mali-400 MP4 GPU ile destekleniyor. 1GB RAM, 1.67-inç büyüklüğe sahip AMOLED ekranın yer alacağı akıllı saatte çözünürlük değeri ise 320 x 320 olacak. 2MP çözünürlüklü kameranın konumlandırılacağı cihazda NFC ve Bluetooth bağlantısı da yer alacak. Bluetooth sayesinde telefonlara bağlanabileceği; Facebook, Twitter, Instagram, SMS, e-posta, müzik gibi uygulamalara anında ulaşılabileceği düşünülüyor.  Akıllı saatin Android işletim sistemiyle geleceği ve diğer Samsung cihazlarıyla tam uyum içinde olacağı, cihazların birbirine kolayca bağlanacağı ve iletişim kuracağı düşünülüyor. Samsung şirketinin resmi blogundan yapılan açıklamada akıllı telefonların 4 Eylül’de piyasada olacağı kaydedildi.

Teknoloji devleri ‘akıllı saat’ yarışında

Her ne kadar tanıtılacağı tarih kesinleşmiş gibi olsa da, Galaxy Gear’ın ne zaman satışa çıkacağı belli değil. Ancak cihazın Apple’ın üzerinde çalıştığı iWatch’tan önce satışa çıkma ihtimali yüksek görünüyor.  Apple’ın iWatch karşısında Samsung’un Galaxy Gear’ı tanıtması ve hangisinin daha iyi olacağı konusu merak ediliyor. Akıllı saat sunan ilk marka olan Sony ise SmartWatch 2 adlı cihazını bu yaz başında sunmuştu. ABD’li Pebble Technology şirketinin hazırladığı akıllı saat ise 275 bin ön sipariş aldı. Sony,  Apple,  Samsung,  LG ve Microsoft’un da katıldığı akıllı saat piyasasının, 2014’te 5 milyon ürün satması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu