TESAN, ZTE’nin Türkiye distribütörü oldu

Tesan İletişim, Çinli teknoloji devi ZTE ile işbirliğine gitti. Böylece ZTE’nin kurumsal ağ iletişim ürünleri konusunda Türkiye’deki tek distribütörü Tesan İletişim oldu.

ZTE, dünyanın en büyük ölçekli iletişim, ürün ve altyapı firmalarından biri olarak tanınıyor. Mobil cihaz üretiminde dünyada ilk 4 şirket arasında yer alan ZTE, ayrıca ICT çözümleri alanında da uzman bir firma. 1985’te Çin hükumeti tarafından kurulmuş ZTE, her yıl gösterdiği yüzde 20-20 oranlarındaki istikrarlı büyümesiyle dikkat çekerken, şirketin 2012 cirosu 14 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

“Network pazarına yaptığımız yatırımlara yeni bir halka ekledik”

ZTE ile yaptıkları işbirliğinden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Tesan İletişim Genel Müdürü Rüştü Arseven,  Tesan İletişim olarak iş ortaklarıyla beraber büyümeye önem verdiklerini, geçmişten gelen zengin birikimlerini geleceğe de taşımak için yatırımlarını artırarak sürdürdüklerini kaydetti. “Son olarak dünyanın en önemli bilişim firmalarından biri olan ZTE’nin kurumsal ürün grubunda Türkiye distribütörlüğünü alarak, network pazarına yaptığımız yatırıma yepyeni ve güçlü bir halka ekledik” diyen Arseven, şöyle konuştu:

“Tesan İletişim olarak, halen ciromuzun yüzde 20’sini oluşturan kurumsal ürünler grubunda hedefimizi, ‘yüzde 50’lik oranı yakalamak’ olarak belirledik. Bu nedenle personel alımımızı hızlandırdık ve geçtiğimiz yıl network ekibimizi yaklaşık yüzde 20 oranında genişlettik. Kurumsal çözümler tarafında geçen yıl hedeflerimizi yüzde 25 oranında artırmıştık.  Bu hedeflerimize ulaşma yolunda ilk duyurusunu İstanbul ve İzmir’de düzenlediğimiz Sinerji’13 etkinliklerinde gerçekleştirdiğimiz ZTE işbirliğimizin önemli bir kilometre taşı olacağını düşünüyoruz.”

“ZTE’nin seçiminde güçlü bayi altyapısı etkili oldu”

Arseven, ZTE’nin distribütörü olarak Tesan’ı seçmesinde Tesan İletişim’in güçlü bayi altyapısının önemli bir etken olduğunu belirtirken, yine Tesan’ın deneyimli teknik işgücünün de seçim konusunda etkili olduğunu sözlerine ekledi.

Tesan, ZTE’nin “kurumsal ağ iletişim ürünleri” alanında distribütörü oldu. Bu ürün grubunda, switchler, routerler, WLAN ürünleri, Video Konferans Sistemleri, Birleşik İletişim Çözümleri (IPBX, IP phone, softphone…), Güç Sistemleri, Mini Dslam, GPON Ürünleri, UTM ürünleri, IP ve Analog Kameralar ve Modemler bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu