Elon Musk’ın sahibi olduğu XAI, görsel bilgi işleyebilen Grok’un yeni versiyonunu tanıttı!

Grok-1.5V, şirketin ilk nesil çok modlu yapay zeka modeli olarak tanıtılıyor.

Yapay zeka alanında önemli bir adım atan Elon Musk’ın xAI şirketi, görsel bilgileri işleyebilen Grok’un yeni versiyonunu piyasaya sürdü. Bu gelişme, yapay zekanın sadece metinleri değil, aynı zamanda dokümanları, diyagramları, grafikleri, ekran görüntülerini ve fotoğrafları da anlayabilmesini sağlıyor.

Grok-1.5V, şirketin ilk nesil çok modlu yapay zeka modeli olarak tanıtılıyor. Bu model, metin işleme yeteneklerinin yanı sıra, geniş bir görsel bilgi yelpazesini de işleyebiliyor. Örneğin, bir akış şemasının fotoğrafını gösterip, bunu Python koduna çevirmesini isteyebilir, bir çizime dayalı bir hikaye yazmasını talep edebilir veya anlamadığınız bir memeyi açıklamasını bekleyebilirsiniz.

Grok
Grok

Yeni versiyon, şirketin daha önce piyasaya sürdüğü Grok-1.5 modelinden sadece birkaç hafta sonra geldi. Bu model, kodlama ve matematikte önceki versiyondan daha iyi olacak şekilde tasarlanmıştı ve daha uzun bağlamları işleyebiliyordu, böylece belirli sorguları daha iyi anlamak için daha fazla kaynaktan veri kontrol edebiliyordu.

Erken test kullanıcıları ve mevcut Grok kullanıcıları, yakında Grok-1.5V’nin yeteneklerinden faydalanabilecek, ancak şirket, bu özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağına dair kesin bir zaman çizelgesi vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu