Sam Altman ve Satya Nadella, ABD hükümetinin yapay zeka güvenlik kuruluna katıldı!

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, AI güvenliği konusunda özel bir danışma kurulu oluşturdu.

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, yapay zeka güvenliği konusunda önemli bir adım attı ve teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Sam Altman ve Satya Nadella’yı AI güvenlik danışma kuruluna dahil etti. İşte bu gelişmeyle ilgili detaylar ve olası etkileri üzerine özgün bir makale.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, AI güvenliği konusunda özel bir danışma kurulu oluşturdu. Kurul, ulaşım sektörü, boru hatları ve enerji şebekesi operatörleri, internet servis sağlayıcıları gibi kritik hizmet sağlayıcıları için “AI ile ilgili kesintilere karşı önlem almak ve hazırlık yapmak” amacıyla tavsiyeler geliştirecek.

Sam Altman ve Satya Nadella, ABD Hükümetinin Yapay Zeka Güvenlik Kuruluna Katıldı!
Sam Altman ve Satya Nadella, ABD Hükümetinin Yapay Zeka Güvenlik Kuruluna Katıldı!

Kurul, OpenAI’nin CEO’su Sam Altman, Microsoft’un CEO’su Satya Nadella ve Google’ın CEO’su Sundar Pichai gibi teknoloji dünyasının tanınmış isimlerini bir araya getiriyor. Ayrıca, Anthropic’in CEO’su Dario Amodei ve Adobe’nin CEO’su Shantanu Narayen gibi bir dizi teknoloji otoritesi de kurulda yer alıyor.

Bu liderler, AI kullanılarak gerçekleştirilebilecek saldırılara karşı ABD’nin kritik hizmetlerini korumak için yeni bir yapay zeka güvenlik kurulu danışmanlığında bir araya geliyor. Kurul, ABD boru hatları, enerji şebekeleri ve ulaşım hizmetlerini düşmanların AI kullanarak bozmasını önlemek için adımlar önermekle görevlendirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu