Yves Saint Laurent CEO’su Apple’a geliyor

Apple, Fransız lüks devi Yves Saint Laurent’nin CEO’su Paul Deneve’yi başkan yardımcılığına getiriyor. CEO Tim Cook’a özel projeler için yardımcı olacağı belirtilen Deneve’nin lüks sektöründe olduğu kadar bilişimde de hatırı sayılır bir deneyimi var.

Bloomberg’ün haberine göre, Deneve’nin yeni görevinde ne gibi özel projeler üzerine çalışacağı henüz belli değil. Doğrudan Tim Cook’a bağlı çalışacak Deneve’nin eski bir Apple çalışanı olduğunu da hemen hatırlatalım. 1990 ve 1997 yılları arasında Apple’ın Avrupa Satış ve Pazarlama Bölümü Başkanı olan Deneve, sonrasında radikal bir karar alarak moda dünyasına giriş yapmış ve 2011 yılında Yves Saint Laurent’nin CEO koltuğuna yükselmişti.

D11 Konferansında konuşan CEO Tim Cook ise Deneve’nin geleceğine ilişkin ipuçları vermese de dolaylı olarak giyilebilir teknolojilerin önemine moda açısından dikkat çekmişti : “Giyilebilir teknolojilerin ilginç bir alan yarattığını düşünüyorum. Pek çok insan genelde gözlük gibi saat gibi aksesuarları stillerini ve moda anlayışlarını yansıttığı için kullanıyor.”

Deneve’yi işe alan Apple’da perakende bölümü başında hala kimsenin olmadığını da belirtelim. Geçen yıl yapılan kadro değişikliklerinde Perakende Bölümü Başkanı John Browett şirketten ayrılmıştı. Browett’in koltuğu ise hala boş.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu