Samsung Galaxy S24 serisi: Galaxy AI nedir? Yapay zeka özellikleri neler?

Bu yeni özellikler, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak ve zenginleştirmek için tasarlandı.

Galaxy S24 serisi, özellikle AI (Yapay Zeka) özellikleriyle dikkat çekiyor. Samsung, bu seride kullanıcılara günlük rutinlerinde gerçek bir fark yaratmayı hedefleyen bir dizi AI destekli özellik sunuyor. Bu yeni özellikler, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak ve zenginleştirmek için tasarlandı.

Samsung Galaxy S24 serisi – Tüm özel yapay zeka özellikleri

Canlı Çeviri (Circle to Search) ile çoklu görev gerektirmeden bir şeyler aramanın yeni ve eğlenceli bir yolu!
Circle to Search ile çoklu görev gerektirmeden bir şeyler aramanın yeni ve eğlenceli bir yolu!

Bu özellik, Galaxy S24 telefonunuzda şeyleri daha sorunsuz bir şekilde aramanızı sağlayan yeni ve eğlenceli bir yol sunuyor. Örneğin, YouTube’da bitkilerle ilgili bir video izlerken, tanımadığınız bir bitki gördüğünüzde, bitkiyi daire içine alarak veya üzerine dokunarak hakkında bilgi alabilirsiniz.

Canlı Çeviri

Samsung Galaxy S24 Canlı Çeviri
Samsung Galaxy S24 Canlı Çeviri

Samsung’un yaklaşımı, gerçek zamanlı bir telefon görüşmesi sırasında çeviri yapmak anlamına geliyor. Şu anda 13 dil destekleniyor ve bu özellik tamamen cihaz üzerinde gerçekleştiği için verileriniz güvende.

Tercüman

Bu özellik, Galaxy S24’ünüzü bir dil engelini aşmanıza yardımcı olacak şekilde bölünmüş ekran deneyimine dönüştürür. Her iki taraf da diğerinin ne söylediğini anlayabilecekleri bir dilde yazılı bir transkripsiyon alır.

Sohbet yardımcısı

Bu özellik, yabancı bir dilde alınan metinleri çevirebilir. Yeni eklenen Ton Ayarı özelliği ise, mesajlaşma sırasında beyin fırtınası yapma sürecini basitleştirmeyi hedefliyor.

Yolda eller serbest iletişim yardımcısı

Bu özellik, Android Auto ile sorunsuz bir şekilde entegre olur ve gelen metinleri size yüksek sesle özetleyerek, telefonunuza veya aracınızın ekranına bakmanıza gerek kalmadan bilgi almanızı sağlar.

Transkript yardımcısı

Bu özellik, ses kayıtlarınızı gerçekleşirken transkribe eder.

Samsung notlarında not yardımcısı

Galaxy AI, önceden belirlenmiş şablonlar kullanarak notlar oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca, Samsung Notlar uygulaması, AI’ı el yazınızı daha iyi okuyabilmesi ve S Pen ile el yazınızı düzeltebilmesi için kullanır.

Galaxy AI ve fotoğrafçılık

AI Fotoğraf Düzenleme, AI Zoom ve Anında Yavaş Çekim gibi özellikler sayesinde, kullanıcılar fotoğraflarını AI destekli olarak düzenleyebilir ve videolarını yavaşlatırken daha akıcı bir deneyim elde edebilirler.

Galaxy AI fotoğrafçılıkla ilgili özelliklerin ötesine geçiyor.
Galaxy AI fotoğrafçılıkla ilgili özelliklerin ötesine geçiyor.

Bu özelliklerin çoğu, cihazınızda gerçekleştiği için verileriniz güvende kalırken, bazıları aktif bir internet bağlantısı ve Samsung hesabı gerektirir. Ayrıca, AI destekli özelliklerle üretilen fotoğraf ve videolar, kötü niyetli kişilerin kimseyi kandıramaması için özel metadata izleri içerir. Tahmin edeceğiniz üzere, bu özellikler, Galaxy S24 serisinin günlük kullanımda kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu