Nuh Çimento, BT altyapısında SimpliVity'i tercih etti

Nuh Çimento Grubu bilgilerinin en iyi şekilde korunması ve yönetilmesi için SimpliVity’i tercih etti.
Nuh Çimento Grubu Bilgi Teknolojileri Direktörü Erol Tırınç proje ile ilgili değerlendirmesinde; “Teknolojinin çok hızlı değiştiğinin farkında olan firmamız yapacağı BT yatırımları ile günümüz ihtiyaçlarını karşılamak, gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve yeni nesil teknolojiler ile birlikte verimliliğini arttırmak için harekete geçmiştir. BT altyapısını güncelleme kararı alan firmamız hızla çalışmalara başlamış ve öncelikle sektördeki sunucu ve depolama ürünlerini incelemiştir. Ardından yedekli bir mimari olacak şekilde BT altyapısı oluşturarak hareket etme kararı almıştır.
Fayda maliyet analizleri yapan firmamız bağımsız kuruluşların yaptığı araştırmaları da göz önünde bulundurarak birçok ürün arasından SimpliVity ile yoluna devam etme kararı aldı. Yenilikçi tarzı ve aldığı olumlu kullanıcı yorumlarıyla rakiplerine göre bir adım öne çıkan SimpliVity, Nuh Çimento Grubunun ihtiyaçlarına yönelik oluşturulan demo ortamında gerçekleştiren testler sonucunda en uygun çözüm olduğuna karar verildi.”
Nuh Çimento Grubu Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Seyfullah Genç proje ile ilgili değerlendirmesinde; “Hali hazırda SimpliVity, sunucu ve depolama kaynaklarını sanallaştırma ile birleştiren “Hyper-Converged” mimarisi ile Nuh Çimento Grubu BT altyapısını konsolide ettik. Yeni nesil mimari sayesinde yedekleme, bant genişliği iyileştirmesi, felaket kurtarma gibi kendi başına birer proje olabilecek konulardaki çözümleri tek bir altyapı üzerinde birleştirdik. Nuh Çimento Grubu olarak, SimpliVity ile birlikte dört adet sistemi Hereke’deki yerleşkemiz ve iki adet sistemi Kartal’da ki sistem odamızda barındırıyoruz. Daha önce dört kabinlik yer kaplayan sistemler tek bir kabinde konsolide edilmiş bu sayade enerji tüketimi ve soğutma konusunda büyük maliyet avantajı sağlanmış durumdayız. Sistemlerin tam performans ile çalıştırılmasının ardından kısa bir süre sonra hem yönetim hem de verimlilik konusunda beklenen yüksek kazanç elde edilmiş ve sistemlerin yönetim katmanının sunduğu yenilikçi özellikler ile insan kaynağı verimliliği de üst seviyeye çıkmış durumdadır. Proje ile birlikte İzmit – Hereke ve İstanbul – Kartal arasında karşılıklı felaket kurtarma projemizi de hayata geçirmiş durumdayız. 3 ay ön gördüğümüz projeyi 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde aktif hale getirdik.
Gerçekleştirilen kapsamlı BT altyapı projesiyle birlikte Nuh Çimento Grubu’nun iş yapış hızı ve rakiplerine karşı rekabet gücü arttı. Sahip olduğumuz yeni nesil BT altyapısı sayesinde kendimizi daha güvende hissediyoruz.”
SimpliVity Çözüm Mühendisi Lütfi Yunusoğlu, SimpliVity’nin kurumsal ihtiyaçlar için en doğru tercih olduğunu ifade ediyor. “Günümüzde hem rekabet gücünü hem de üretim hızını arttırmak için bilgi teknolojilerine çok daha önemli görevler düşmektedir. İşletmelerin BT altyapılarına baktığımızda en büyük problemin entegrasyon ve her anlamda verimlilik olduğunu görüyoruz. SimpliVity olarak işletmelerin sahip oldukları geleneksel altyapıların karmaşıklığını ortadan kaldıran ve yüksek işletme maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen OmniCube ailesini üretiyoruz. Sunduğumuz Hyper-Converged mimarisi ile sanallaşmış veri merkezlerinde yaşanan performans, veri ve kapasite yönetiminde ki zorlukları adresleyerek bilginin daha iyi şekilde korunmasını ve yönetilebilmesini amaçlıyoruz. Sanal makinaların veri yedekleme, iş sürekliliği ve felaket kurtarma ihtiyaçlarını, akıllı yazılımı ve donanımı ile çözen SimpliVity, BT dünyasına getirdiği yeni vizyonla fark yaratıyor.”
ComPro Bilişim Teknolojileri Sektörel Satış Müdürü Ümit Keklik: “16 yılı aşkın bir süredir müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda doğru teknoloji ürün ve hizmetleri entegre ederek performansı, verimliliği ve karlılığı artıracak özel ve özgün çözümler sunuyoruz. Nuh Çimento Grubu ile çok uzun yıllara dayanan iş birlikteliğimizin sağladığı deneyim ile müşterimizin mevcut BT altyapısını, iş ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ve teknolojik olarak dönüşümünü sağlayacak olan en uygun çözümün SimpliVity olacağını belirledik.”
Avnet SimpliVity İş Geliştirme Yöneticisi Mert Han Yağcı: “SimpliVity Hyper-Converged kategorisinde Türkiye’de çok hızlı büyüyen ve günden güne daha fazla tercih edilen bir marka. SimpliVİty, Omnicube ürün ailesi ile BT ihtiyaçlarına verimli çözümler sunabilmektedir. Avnet olarak içerisinde yer aldığımız her projemizin tüm süreçlerinde klasik distribütör yaklaşımı dışında bir iş modeli ile dahil oluyoruz. Satış öncesi ve satış sonrası desteklerimizle müşterimizin ihtiyaçlarını iş ortaklarımızla birlikte değerlendirerek doğru altyapıyı sağlıyoruz. Projede iş ortağımız Compro ve SimpliVity ile birlikte çalışmanın sinerjisi ile başarılı olduk. Önümüzdeki dönemde de birlikte birçok yeni projeyi gerçekleştireceğimize inanıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu