Oracle’dan kolay ölçeklenebilen ve hatasız yönetilebilen bulut imkanları!

Oracle Çözüm Mühendisliği Direktörü Nuri Cömert ve Oracle Teknoloji Satış Müdürü Dinçer Çetin Oracle’ın sunduğu ayrıcalıklı otonom veritabanı ve hibrit bulut çözümlerini anlattı.

 

Otonom veritabanı ve hibrit bulut kullanımını konuştuğumuz Oracle’ın iki önemli uzmanı Oracle’ın bu noktada sunduğu ayrıcalıklardan bahsetti. Kurumların bilişim sistemleri operasyonlarını işletebilmek üzere yeni teknolojileri her zaman yakında takip ettiğini söyleyerek sözlerine başlayan Oracle Çözüm Mühendisliği Direktörü Nuri Cömert, “Bulut teknolojileri bunlardan en önemlisi. Kolay ölçeklenebilen, kendi kendine büyüme imkanı sağlayan, kapasiteye göre ödeme planları sunan bulut imkanları büyük avantajlar sağlıyor. Oracle’ın sunduğu bulut çözümleri içerisinde Autonomous Database kendi kendini yöneten veritabanı çok önemli bir yer tutuyor. Bu veritabanı makine öğrenimi ve yapay zeka kullanarak operasyonu kolaylaştırıyor. Aynı zamanda insan hatasına imkan vermeden veritabanı operasyonunu en iyi şekilde yöneten bir ortam olarak karşımıza çıkıyor. Bu tür ortamlar operasyonların işletimlerini kolaylaştırıyor ve hata olmadan yönetilebilmesi, insan gereksinimine daha az ihtiyaç duyması katma değerli işlere vakit ayrılması için de bir fırsat oluyor” dedi.

“Bulutun ayrıcalığını gören müşterilerimiz ana sistemlerine taşıdı”

Oracle Teknoloji Satış Müdürü Dinçer Çetin ise, Türkiye’nin yeni teknolojilere çok hızlı bir şekilde adapte olduğunu belirterek, bulut ve otonom veritabanlarının bu kategoride olduğuna işaret etti. Pek çok sektör ve şirkette bu yeni teknolojilerin uygulamaya geçtiğine vurgu yapan Çetin, “Bu nedenle firmalarımız bu kadar hassas bir dönemi minimum hasarla atlatabildi. Bu dönemde IT hizmetlerinin kesintiye uğramadığını gördük. Bu teknolojilere ciddi anlamda hız katmış durumdayız. Özellikle bu dönemde sektörlerin çoğu için öncelik hibrit bulut oldu. Müşterilerimiz bulut kolaylığını kullanmaya başladılar ve ayrıcalığını gördükçe de ana sistemlerine taşımaya başladılar” diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu