6 bin dolarlık lüks cep telefonu

Akıllı telefon pazarında artık hemen hemen herkesin sahip olabileceği Apple, Samsung, LG, HTC markalı telefonların yanı sıra bir de gerçekten lüks grubuna giren cep telefonları bulunuyor. İşte size gerçek bir lüks cep telefonu 
Tonino Lamborghini’nin 6 bin dolarlık Android telefonu lüks segment içinde yer alan ürünlerden birini oluşturuyor. Gerçek deri ve altınla kaplı paslanmaz çelik materyalden hazırlanan telefon çeşitli açılardan bakılınca akıllara gerçekten bir Lamborghini otomobile getiriyor. Telefonun yan kısmına eklenen ve açılır kapıları hatırlatan detaylar da bu izlenimi adeta pekiştiriyor.

Tasarımın ihtişamı diğer özelliklerde yok

Akıllı telefonun fiyatının 6 bin dolar olarak belirlenmesinde kuşkusuz en önemli etkeni marka ve kullanılan dış materyaller oluşturuyor. Ancak cihazın diğer özelliklerine bakıldığında tasarımındaki ihtişamı bulmak pek mümkün olmuyor. 2.3 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 işlemciyi 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızanın desteklediği telefonda 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde 5 inç ekran, 20 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kamera bulunuyor. Bir telefon için 6 bin dolar ödemek kulağa hiç mantıklı gelmese de, Lamborghini’nin ortaya ilginç bir çalışma koyduğunu kabul etmek gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu