Acer yeni monitörünü tanıttı

Acer, üst segmente yönelik 27 inç S277HK monitörünü tanıttı. Monitor çerçevesiz bir ekranda 4K2K Ultra HD görseller, hızlı HDMI 2.0 bağlantı desteği ve DTS ses donanımına sahip hoparlör özelliği ile ön plana çıkıyor. S277HK “dünyanın ilk çerçevesiz 4K2K ve yine dünyanın ilk HDMI 2.0 barındıran 4K2K monitörü” olarak lanse ediliyor.
Yan yana yerleştirildiğinde, iki S277HK monitör çoklu monitör kurulum çözümü sağlayarak, çerçevesiz ekranıyla farklı bir görüntüleme deneyimi sunuyor. IPS ve Acer ColorPlus teknolojileriyle birlikte, S277HK’nin ekranı olağanüstü renk doyması, renk kararlılığı ve 178 derece geniş dikey ve yatay görüntüleme açıları sağlıyor. Dahası, 1080p Full HD ekrandan dört kat daha keskin olan 4K2K Ultra HD (3840×2160) çözünürlüğe sahip.
HDMI 2.0 bağlanabilirliği daha yumuşak ve yırtılmasız bir görütüleme deneyimi için 4K içeriği 60 Hz’de aktarmak amacıyla bant genişliğini 18Gbps’ye kadar artırabiliyor.
Acer S277HK tasarımıyla da dikkat çekiyor. Standı da alışılmadık tasarımda. Alüminyum alaşımdan yapılan ve asimetrik olarak konumlandırılan bu stand, ince ve dayanıklı olarak sunuluyor. Beyaz ve parlak arka yüzeyi sade bir görüntü sağlıyor. Monitöre de tüm açılardan zariflik kazandırıyor. Panel tarafındaki alüminyum ince kenarı ve mat gümüş rengi orta çerçevesi S277HK’ye sade ve şık bir görünüm verirken, DTS ses sistemi ve havalandırma deliklerine sahip dinamik hoparlörler de incelik ve şıklık sunuyor.
Tasarımı da ergonomik bir kullanım da sağlıyor. Kullanıcının görüş açısının yüzeye veya ekrana dikey olmasını garanti etmek için monitörü arkaya doğru -5°’den -15°’ye kadar eğebilme olanağının yanı sıra, görüntüleme deneyimini rahatsız etmeyecek şekilde küçük fakat kolaylıkla erişilebilecek bir konumda bulunan sezgisel butonlar (Güç, Parlaklık, Ekran Üstü Kumanda Menüsü ve Çıkış) bulunuyor.
Monitör, kullanım ömrünü uzatan Acer EyeProtect özelliğine de sahip. Titreşim önleme teknolojisi ekranın titreşmesinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olurken, gözlere potansiyel olarak uzun vadede zarar gelmesini önleyen mavi ışık maruziyetini azaltıyor. S277HK aynı zamanda kullanıcıların loş ortamlarda parlaklığı %15’e kadar ayarlayabilmelerine izin veren Düşük Karartma teknolojisi ve harici ışık kaynaklarından gelen yansımaları azaltan ComfyView teknolojisini sunar.
Kolay bağlanabilirlik için, S277HK ayrıca DVI, DisplayPort 1.2 ve MiniDP donanımlarıyla birlikte gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu