Apple iWork for iCloud'u kullanıma sundu

Apple yeni servisi iWork’u kullanıma sundu. Üstelik bu yeni servisi kullanmak için bir Apple cihazınız olmasına da gerek yok!
Apple’ın uzun süredir beklenen yeni servisi duyuruldu. Servisi kullanmak için herhangi bir Apple cihazı gerekmezken, servisten ücretsiz olarak yararlanılabiliyor.
Apple online ofis yazılımları olarak konumlandırdığı iWork for iCloud’un betasını, Apple ID’si olan herkes için ücretsiz olarak kullanıma sundu. Kullanıcılar, iCloud’a giriş yaparak, web tarayıcıları üzerinden iWork uygulamalarını sorunsuz kullanabilecekler. Üstelik bunun için, herhangi bir Apple cihazına sahip olmaları veya ücret ödemeleri gerekmiyor.

Apple servisi Microsoft Office yazılımları ile uyumlu çalışıyor

iWork for iCloud şu için sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor ve kullanıcıların tüm ofis yazılımına duyulan ihtiyaçlarını karşılıyor. Pakette, Pages for iCloud, Numbers for iCloud, Keynote for iCloud yazılımları yer alıyor. iWork for iCloud aynı zamanda Microsoft Office dosyaları ile uyumlu çalışıyor.
Yani Word veya Excel formatındaki dosyalarınızı iWork for iCloud ile açabiliyor veya dosyaları MS Office formatlarına çevirebiliyorsunuz.

Apple 700 milyar doları aşarak rekor kırdı

Öte yandan, Apple 710,7 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak tarihi bir rekor kırdı. Apple’ın hisseleri bugün 122,02 dolardan işlem gördü. Firma bu haliyle dünyanın ikinci en büyük şirketi Exxon Mobile’ın (385.4 milyar dolar) yaklaşık iki katı değere ulaştı. Bir başka teknoloji şirketi Microsoft, 2000 yılında 600 milyar dolar değere ulaşarak en büyük Amerikan firması ünvanını kazanmıştı. Microsoft’un şu anki piyasa değeri ise 349,5 milyar dolar olarak açıklandı.

Apple Tim Cook’la büyümeye devam ediyor

Steve Jobs’un ölümünün ardından Apple dümenini devralan CEO Tim Cook da yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Tim Cook, göreve geldiğinde Apple’ın piyasa değeri 350 milyar dolar civarındaydı. Böylece Tim Cook döneminde şirket piyasa değerini ikiye katlamış oldu. Uzmanlar, Apple hisslerinin 18 ay içinde 130,70 dolara yükselebileceğini öngörüyor. Hisselerin beklenen şekilde yükselmesi halinde şirketin değeri 761,3 milyar dolara ulaşmış olacak. Haberin devamı için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu