Apple sanal gerçeklik teknolojisi için patent alıyor

Apple sanal gerçeklik teknolojisindeki yerini almaya hazırlanıyor. Şirket’in yeni yaptığı patent başvurusu akıllara “sanal gerçeklik gözlüğü mü çıkarıyor?” sorusunu getirdi. 
Apple’ın yapmış olduğu bir patent başvurusu dijital dünyada geniş çaplı söylentilere ne sebepten oldu. Patent başvurusu gerçekleşen ürünün çizimlerine bakılırsa şirket aynı Oculus Rift örneğinde olduğu gibi yeni bir VR gözlüğü üzerinde çalışmaya başladı. Çizimlerden anlaşıldığı kadarıyla artırılmış Gerçeklik özelliklerinin de olması beklenen gözlüğün aynı zamanda PC ile bağlantı kurma sıfatı ve bir de uzaktan kumandası olacak.
Alınan patent Apple’ın bu alanda bir ürün geliştireceği manasına gelmiyor. Ancak şirket bu alanda harekete geçme kararı alırsa Facebook ’un yanında Samsung ve Sony ile de rekabete girmiş olacak.

Tim Cook sanal gerçeklik üzerine üretim yapmayacaklarını duyurmuştu

Apple’ın yapmış olduğu patent başvurusu teknoloji çevrelerince bomba sürpriz bir adım olarak değerlendirildi. Başta Apple CEO’su Tim Cook olmak üzere çok fazla sayıda şirket yetkilisi her fırsatta akıllı gözlük konusunun şirket için söz konusu bulunmadığı açıkladı. En nihayet Tim Cook pek çok fazla şirketin üretim yarışına girdiği akıllı gözlükleri eleştirerek “Akıllı gözlüklerin teknoloji bakımından henüz akıllı bir adım bulunmadığı düşünüyoruz. Zira vatandaşlar bunları kullanmak istemiyor” diye belirtti .

Sanal gerçeklik patentinde ilginç ayrıntı

Apple’ın patent başvurusu yapmış olduğu gözlük çiziminde iPhone Apple cihazlarının yerleştirileceği bir yuva görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu