ASUS yeni phablet Fonepad 7’yi duyurdu

3G ve çift SIM telefon işlevlerine sahip yeni 7 inç phablet ASUS Fonepad 7 tanıtıldı. Phablet, 8MP kamera ve her durumda iyi fotoğraflar çekilebilmesini sağlayan PixelMaster Düşük Işık modu özelliğine sahip ilk ASUS phablet’i olmasıyla dikkat çekiyor. Yalnızca 7,9 mm kalınlığa ve 280 gram ağırlığa sahip phablet, önceki FE170CG modelinden daha ince ve daha hafif bir tasarıma sahip olmanın yanı sıra, tek elle kullanıma da son derece uygun.
Fonepad 7 8MP ve otomatik odaklama özellikli bir arka panel kamerası ile donatılmış bulunuyor. f/2.41 diyagram açıklığına sahip lense sahip olan kamera, mavi camlı optik filtresi sayesinde olağanüstü performans gösteriyor. ASUS PixelMaster Düşük Işık modu özelliğine sahip ilk ASUS phablet’i olan ürün, düşük ışık koşulları altında keskin ve canlı fotoğraf çekmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.
178 derece görüntüleme açısına sahip, şık görünümlü IPS ekranı sayesinde gelişmiş renk netliği, parlaklık ve aslına uygun renk üretimi sunabiliyor.
Siyah, beyaz, altın ve kırmızı renk seçenekleriyle birlikte sunulan Fonepad 7 modelleri, sahip oldukları özgün doku ile tutuş kolaylığı ve şık görünüm avantajlarını sağlıyor.  İletken olmayan vakum maden kaplama (NCVM) teknolojisine sahip metalik bant ile çerçevelenen ekran, ürünün şıklığına şıklık katıyor.

8MP PixelMaster kamera

Yeni ASUS Fonepad 7, yaşamın unutulmaz anlarını olağanüstü ayrıntılarla belgelemek için otomatik odaklama ve 8MP özelliklerine sahip arka panel kamerasını kullanıyor.  Kameranın f/2.4 diyafram açıklığına sahip büyük lensi, farklı ışık koşulları altında kameranın performansını artırıyor. Yeni Fonepad 7 aynı zamanda ışık saçılımını ve parlamayı azaltarak özgün renklerle bezeli, çarpıcı fotoğrafların çekilebilmesini sağlayan mavi camlı optik filtreye sahip ilk ASUS phablet’i olma özelliğini de taşıyor.
Fonepad 7’in ASUS için ilk olan bir diğer özelliği de, şirketin ASUS’a özgü PixelMaster kamera teknolojisi olan Düşük Işık moduna sahip ilk phablet’i olması. PixelMaster teknolojisi özellikle düşük aydınlatılmış ortamlarda kamera performansını artırıyor. Kamera, birbirine bitişik pikselleri birleştirerek ışık hassasiyetini %400’e varan oranda artırabiliyor. Bu da flaş kullanmadan parlak ve net fotoğraf ve videoların çekilebilmesini sağlıyor.  Fonepad, 8MP arka panel kamerasının yanı sıra, kullanıcıların aileleri ve dostlarıyla görüntülü konuşma yapabilmelerini sağlayan 2MP’lik bir ön panel kamerasına da sahip.

ASUS TruVivid teknolojili IPS ekran

ASUS Fonepad 7 deneyimini zenginleştiren unsurlardan biri de 7 inç boyutundaki IPS ekran. Şık görünümlü IPS ekran renklerin orijinal hallerine sadık olarak üretilmesini sağlarken doygunluğu da artırarak görüntü kalitesini benzersiz seviyelere çıkarıyor. 178 derece görüntüleme açısı sunan ekran, birden fazla kullanıcının içerikleri kolaylıkla izleyebileceği şekilde tasarlanmış bulunuyor.  Tam aydınlatmalı bir ekran teknolojisi olan ASUS TruVivid, phablet’in kalınlığını ve ağırlığını azalttığı gibi, geleneksel dokunmatik ekranlara kıyasla daha yüksek optik şeffaflık sunuyor. Fonepad 7’nin IPS ekranı bu sayede daha parlak ve daha canlı renklerle bezeli fotoğraf, uygulama ve görüntüleri kullanıcılarına sunabiliyor.
ASUS Fonepad 7 Türkiye’de Mart ayında satışa çıkacak.

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu