BT’den tehditleri izlemeyi kolaylaştıracak hizmetler

Güvenlik izleme hizmetlerinde yapılan etkili güncellemeler sayesinde müşterilerin siber güvenlik tehditlerini tespit edip bunlara karşı koyması artık kolaylaşıyor.

İletişim hizmetleri ve çözümleri tedarikçisi BT,  Assure Threat Monitoring hizmetinde yaptıkları güncelleme sayesinde kurumlar ve güvenlik analistlerinin güvenlik tehditlerini tespit etmelerinin ve bu tehditlerden korunmalarının kolaylaşacağını açıkladı.

BT Assure Threat Monitoring hizmeti çok büyük miktarda veri toplayıp analiz ediyor, bu hizmette yapılan en yeni güncelleme ile birlikte veri işlemleri kullanıcılara kişiselleştirilebilir bir ekran sağlıyor. Potansiyel güvenlik tehditlerini anında görmelerini sağlayan bu sistemle, uzmanlar güvenlik risklerini daha iyi tespit edip daha iyi müdahale yanıt vermeyi vaad ediyor. Yapılan geliştirme mevcut BT Assure Threat Monitoring hizmeti kullanıcılarına hiçbir ek ücret talep edilmeksizin sunuluyor. Yeni müşteriler için bu uygulama ise standart olarak sunuluyor.

Hizmetin yeniden tasarlanan ara yüzü ile kullanıcıların bulut bilişim ve BYOD (Bring your own device – Kendi cihazını getir) gibi yeni teknolojileri benimsemelerine engel olan güvenlik kaygılarına da çözüm sunuyor.

Hizmetin getireceği yenilikler şunlar;

·         Kullanıcıların görüntülemelerine ve fark ettikleri tehditleri kişiselleştirmelerine, bu tehditlere karşı önlem almalarına ve müdahale etmelerine olanak sağlayan yeni bir yerleşik kural oluşturma özelliği.

·         Hem müşterilere hem de BT Güvenlik Operasyon Merkezi analistlerine cihaz/ağ yönetimi, iletişim kurma ve güvenlik olaylarından kaynaklanan sorunların giderilmesi imkânı sunan bir entegre biletleme sistemi.

Hizmet, çalışma prensibi olarak tüm kullanıcıların ağ cihazlarından bilgi ve veri topluyor; bu ağ cihazları, saldırı tespit ve önleme sistemleri (IDS/IPS), güvenlik duvarları ve yönlendiricilerden sunuculara, uygulamalara, ana bilgisayarlara ve kişisel bilgisayarlara kadar çeşitlilik gösterebiliyor. Örneğin bir hacker ağa sızmaya çalıştığında bu yeni hizmet, bu hamleyi algılayarak kullanıcılara anında tehditle ilgili bilgi ve istihbarat toplama ve saldırıdan doğacak zararın önlenmesi için gerçek zamanlı müdahale etme imkânı veriyor.

Ürün hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu