Dell’den kurumsal sınıf sunucu çözümleri

Dell, kurumlar için PowerEdge sunucu portföyüne yeni bir sunucu daha ekledi.

Yeni dört soketli Dell PowerEdge R920 sunucu, müşterilerin kurumsal uygulamalarından daha hızlı sonuç elde etmelerini, değişen iş gereksinimlerine hemen uyum sağlamalarını ve sunucu güvenilirliği en üst seviyede artırmak üzere tasarlanmış.  Şirketler tarafından kaydedilen ve işleme alınan yüksek veri miktarına uygun biçimde tasarlanan ve yeni Intel E7 işlemciler üzerine inşa edilen PowerEdge R920, kurumsal kaynak planlama, müşteri ilişkileri yönetimi, e-ticaret ve büyük veri tabanları gibi çok önemli görevler ve iş yüklerine özel kapasite seçenekleri sunuyor. 96 DIMM yuvası ile ölçeklendirilebilir ve 6TB’a kadar genişleyebilen bellek kapasitesini, hızlı SSD diskler, 12GB SAS arayüz, çift RAID kartı gibi benzersiz depolama bileşenleri ile bir araya getiren R920; performans, genişletilebilirlik ve güvenilirliğin hayati önem taşıdığı ortamlar için ideal.

R920 kısa bir süre önce yapılan SAP iş yükleri testlerinde şu çarpıcı sonuçları elde etti:

·         SAP SD 2-Tier, 4 soketli Linux üzerinde, 24.150 kullanıcılı karşılaştırmada kullanılabilirlik dünya rekoru.

·         Daha önceki en iyi E7-4800 4 soketli SAP SD karşılaştırmasıyla kıyaslandığında, %71 daha yüksek performans.

·         Önceki nesil 8 soketli sunucularla kıyaslandığında, SAP ortamında müşterinin yaptığı yazılım lisansı harcamalarında %50’ye varan maliyet tasarrufu.

 

Oracle iş yükü testlerinde, R920 aşağıdaki avantajları sunuyor:

·         Dell Compellent Flash optimize edilmiş çözümle birlikte kullanıldığında, önceki nesil sunucu yapılandırmalara kıyasla, müşteriler iki kat daha fazla Oracle OLAP sorgusu işleyebilmekteler.

·         Daha büyük Oracle OLAP veri setlerini işlemek için iki katın üzerinde randıman ve yarıya inen bekleme süresi.

PowerEdge R920 aşağıdaki özellikleriyle de, benzer ürünlerden ayrılmaktadır:

·         Daha hızlı sonuçlar sunar:

o  Maksimum 60 işlemci çekirdeğiyle, uygulamalar daha kısa sürede daha çok sayıda işlem gerçekleştirebiliyor. Mekanik disk sürücülerin IOPS performansını aşan, düşük gecikme süresine sahip 8 NVMe PCIe Express Flash sürücü, iki kat önbelleğe sahip ve %100’e kadar daha yüksek IOPS performansı sağlayan yeni H730P PowerEdge RAID denetleyici ile müşterilerin çok sayıda SSD genelinde performansı artıran önemli veri erişim gelişmeleri R920 ile birlikte duyuruldu.

·         HPC ihtiyaçlarına, dikey büyüyebilme ve ölçeklenme ile doğru çözüm:

o   96 bellek ve 24 dâhili disk yuvası ile R920, BT departmanının dinamik iş koşullarına tepki verecek şekilde hızla büyüyebilmesini sağlar.

o   R920 büyük miktarlarda paylaşımlı bellek (SMP kodları) gerektiren HPC uygulamaları için mükemmel bir çözümdür. R920 gibi güçlü sunucular, dikey büyüme gerektiren uygulamalara kapasite sunmak için birçok modern HPC sisteminde gereklidir.

o   R920’de Nagios (Linux konsolu) aracılığıyla HPC ortamını yönetmek ve izlemek için kullanılan bir eklenti de bulunur. Müşteriler uygulamaları için olabildiği kadar çok işlemci gücü isterler ve bunu göz önünde bulunduran Dell, daha fazla performans avantajı için bu önemli döngüleri serbest bırakmak için aracısız bant dışı izlemeyi entegre etmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu