Google arama kriterlerini 21 Nisan'dan itibaren yenileyecek

Google  21 Nisan’dan itibaren arama algoritmalarını yenileyecek.

Google, 21 Nisan’da Deep Link isimli yeni arama algoritmasını faaliyete geçirecek. Yeniden yazılacak kurallarla mobil uyumlu internet sitesi siteleri daha üst sıralarda yer alırken, aramalarda karşımıza çıkan alakasız sayfaları elenecek ve nihai kullanıcının yaşamı pratikleşecek.

“İNTERNET GENİŞ BİR İÇERİK KAYNAĞI”

İşletmelere bilişim hizmetleri sunan Spotzer’in Türkiye Genel Müdürü İnan Aras, Arama Motoru Google’ın yeni filtreleme yöntemini ve reel ekonomiye muhtemel yansımalarını değerlendirdi. İnternetin çok geniş bir içerik kaynağı olduğunu belirten Aras, şu örneği verdi; “Önce Arama Motoru Google’un umumi algoritmasını anlamak için Arama Motoru Google’a girip ‘seyahat planı’ edebiyat örneğin. Birçok veri menfaat önünüze. Arama sonuçlarınız abes bir levha gibi karşınızda duruyor, istediğiniz bilgileri almak için bu içeriği anlamlandırmanız ve gerçekten ihtiyacınız olanı seçmeniz lazım. Aradığınız spesifik veriye ulaşmak için ‘seyahat planı İstanbul’ gibi farklı anahtar sözcük kombinasyonları kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak daha kompleks aramalar yapıyorsanız işiniz zorlaşır. Arayan kişinin ekstra efor sarf ederek bu içeriğe mana kazandırması gerekir.” (A.A)

Öte yandan, markaların yenilenebilir enerjiye verdikleri önemin en son örneği Google oldu. Google hem şirket maliyetlerini azaltmak hem de yenilenebilir enerjiyi değerlendirmek için yeni bir projeye imza attı.

 

Google hem enerji maliyetini azaltmak hem de yenilenebilir enerjiyi değerlendirmek adına yeni bir projeye imza attı. Proje kapsamında Google Kaliforniya’da halen Google’a ait rüzgar gülü tarlası olan bir bölgeye, 48 yeni rüzgar gülü koyarak toplamda 770 türbine sahip olacak.

Söz konusu rüzgar gülleri sayesinde, enerji maliyetlerini yarı yarıya düşürecek Google aynı zamanda yeşil enerjiye de göz kırpıyor.

Google bütçesine de katkı sağlayacak

Google’ın yapmış olduğu bu yatırım hem çevreye hem de Google’ın bütçesine katkı sağlarken projenin devamında NextEra firmasıyla yapacağı 20 yıllık anlaşmayla, 2016’dan başlamak üzere yılda 43 megawatt’lık enerji alımı sağlayacak. Haberin devamı için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu