Markalar ve geliştiriciler için Apple Watch ayrıntıları

Monitise, merakla beklenen Apple Watch konusunda mobil bankacılık, ödeme sistemleri ve e-ticaret alanında sunacağı yeni olanaklar için hazır olduğunu duyurdu. 
Monitise, Yapı Kredi Bankası için geliştirdiği ve Apple Watch ile kullanılacak yeni uygulamasını duyurdu. Böylece Yapı Kredi Mobil Şubenin hizmetlerine bir yenisi daha eklenmiş olacak. Ayrıca Monitise’ın mobil inovasyon stüdyosu Monitise Create tarafından hazırlanan blog yazısında, Apple Watch için kullanıcı deneyimini geliştirme yöntemleri ve uygulama geliştirme süreçlerinin ayrıntıları açıklanıyor.

Apple Watch için telefon kullanmaya gerek yok

Apple Watch Wi-Fi veya Bluetooth kullanarak sahip olunan iPhone ile bağlantı kuruyor. Saat, telefonu kullanmadan önemli bilgilere hızla ulaşılmasını sağlıyor. Apple Watch’u kullanmak için Yapı Kredi Mobil Şube’den, Apple Watch için özel olarak geliştirilen uygulamanın indirilmesi yeterli oluyor. Yapı Kredi Mobil Şube ile entegre çalışan Apple Watch uygulamasıyla güncel döviz kurlarına hızlıca ulaşma, hesap ve kart bilgilerini görüntüleme, en yakın şube ve ATM’leri bulma, ve bankacılık işlemleriyle ilgili bildirimleri takip edebilme özellikleri sunuluyor.

Mobil şube uygulaması Apple Watch için hazır

Yapı Kredi Mobil Şube uygulaması Apple Watch için hazır durumda. Uygulamanın güncel versiyonu çok yakında App Store’dan indirilebilecek.
Öte yandan, geçtiğimiz günlerde, Evernote’un Apple Watch uygulaması tanıtıldı. Evernote’un Apple Watch uygulaması ile notlar almak, arama yapmak ve saat üzerinden en son oluşturulan içeriklere ihtiyaç olduğunda göz atmak mümkün. Ayrıca hatırlatıcılar kurmak ve listede olmayan öğeleri telefon olmadan da kontrol etmek oldukça basit. Evernote Apple Watch uygulamasıyla, Apple Watch üzerinden bir not okurken, aynı notu iPhone üzerinden okumaya devam etmek de mümkün.

Evernote’un Android uygulamasıyla entegrasyonu duyuruldu

Daha önceki yıllarda da mobil ofis verimliliği yazılımında çalışmalarını sürdüren Mobile Systems, çeşitli Office Suite özelliklerinin Evernote’un popüler Android uygulamasıyla entegrasyonunu duyurmuştu. İki mobil uygulama geliştirici arasındaki bu işbirliği, Android için Evernote’a geliştirilmiş belge görüntüleme ve düzenleme becerileri getirerek, onu hareket hâlinde önemli çalışmalar yapmanın en verimli yollarından biri kılıyor. Haberin devamı için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu