AOC’nin tasarım ödüllü monitörü : i2757Fm

AOC’nin i2757Fm modeli hem tasarım hem de teknoloji bakımından da standartların üzerinde ve beklentileri oldukça karşılayacak bir monitör.

AOC’nin özellikle IPS ve MHL teknolojilerinden faydalanmak isteyen kullanıcılar için üretilen i2757Fm modeli, çerçevesiz bir dizayn ve mat bir ekran paneliyle dikkat çekiyor. Monitör benzerlerinden biraz farklı olduğunu söyleyerek başlayalım. Monitör ilk bakışta sanki çerçevesizmiş gibi bir izlenim veriyor. Diğer 27 inçlik monitörlerdeki gibi kalın bir çerçeveye sahip değil. Bu modelde monitörün çerçevesi ekran yüzeyinin içinde yer verildiği için bu durum monitöre ince tasarımıyla oldukça zarif bir görüntü verdiğini rahatça söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

1920 x 1080 piksel çözünürlüklü 27 inç boyutlu LED arka aydınlatmalı IPS panele sahip olan AOC i2757Fm, özellikle geniş görüş açısı ve renk yoğunluğuyla dikkat çeken bir model.  20.000.000:1 dinamik kontrast oranıyla derin siyahlar veren monitör, 5ms tepkime süresi ve 250cd/m2 maksimum parlaklık sunuyor.

AOC i2757Fm’nin iF Product tasarım ödülü almış bir ürün.  Bunun en büyük etkenlerinden biri; monitörü isterseniz ayaklığı ile isterseniz de ayaklığı sökerek kullanılabiliyorsunuz. Monitör gövdesini ve ayaklığı birleştiren metalik uzantı da bir ayaklık görevi görebiliyor ve böylece monitörün alt kenarını tamamen masanın üzerine yaslayabiliyorsunuz.i2757Fm-AOC

AOC i2757Fm’nin giriş çıkış panelinde bir adet VGA (D-Sub) bağlantı noktası, kulaklık girişi, ses sistemi çıkışı, güç girişi ve biri MHL (Mobile High-Definition Link) destekli olmak üzere iki adet HDMI yuvası yer alıyor.  Android işletim sistemli bir akıllı telefonunuz varsa MHL kablosu ile hem tüm işletim sisteminizi monitöre taşıyabilir, hem de aynı kablo üzerinden görüntü aktarımının yanı sıra şarj olmasını sağlayabilirsiniz. 27 inçlik bir monitör için, çalışırken 40 watt enerji harcamasıyla da son derece iyi bir değer sunuyor.  Monitör kapalı durumdayken harcadığı enerji 0.5 watt seviyesinde.

AOC’nin i2757Fm modeli hem tasarım hem de teknoloji bakımından da standartların üzerinde ve beklentileri oldukça karşılayacak bir monitör olduğunu söyleyebiliriz. Monitörün fiyatı 422 dolar + KDV.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu