İkinci bir monitör arayanlara : AOC e1659FWu

AOC’nin mobiliteyi en üst düzeyde sağlamaya yönelik yeni monitörü e1659Fwu, 15,6 inçlik ekranı ve basit tak-çalıştır yapısıyla kullanışlı bir deneyim sunuyor.


İnceleme yaptığımız en sık markalardan olan AOC, yine başarılı bir monitör ile çıkıyor karşımıza. Bu kez incelediğimiz model tasarım ve kullanım açısında diğerlerinden biraz farklı. AOC’nin mobiliteyi en üst düzeyde sağlamaya yönelik yeni monitörü e1659Fwu, 15,6 inçlik ekranı ve basit tak-çalıştır yapısıyla kullanışlı bir deneyim sunuyor. Ürün, dizüstü bilgisayarına ikinci bir monitör arayanlara hitap ediyor. Monitörün rahatlıkla taşındığını da söyleyebiliriz.
AOC e1659Fwu parlak plastik bir kasaya sahip. Bu yönüyle çok fazla parmak izi ve toza yatkınlık gösteriyor. Monitörün üzerinde herhangi bir fiziksel tuş takımı bulunmuyor. Monitörün arka kısmına gelirsek, gri renkteki açılır ayağı ile monitör masa üzerinde sabit bir şekilde durabiliyor. Bu ayak sayesinde monitörü ister yatay ister dikey olarak kullanabiliyorsunuz. Ve ayrıca ayağın bulunduğu bölümde USB 3.0 yuvası yer alıyor.
Monitörün kuşkusuz en dikkat çekici tarafı; herhangi bir güç kablosuna ihtiyaç duymaması. Sadece USB üzerinden çalışan monitör, hem gücü hem görüntüyü aynı kablo üzerinden alıyor. Monitörün USB yuvasına giren kabloyu bilgisayarınızın USB girişine takıyorsunuz. DisplayLink üzerinden anında çalışmaya başlayan monitör için yapmanız gereken sadece bu kadar. Sonrasında her yere götürebileceğiniz ve kolaylıkla kullanabileceğiniz bir monitöre kavuşmuş oluyorsunuz.
15,6 inç, 1366 x 768 çözünürlük, 500:1 kontrast oranı, 200 kandela parlaklığı, 5 ms tepki süresi, 16:9 görüntü oranı, 60 Hz değerlere sahip monitör iyi bir performans profili çiziyor. Ancak monitörün görüş açısından bazı sorunlar yaratabiliyor. Normal kullanımda bu fark edilmezken, monitör pivot olarak kullanıldığında ve özellikle sağ taraftan grafik ağırlığı görüntülere bakıldığında görüş bozuluyor. Ayrıca monitörün LED panelden oluşan ekranı ışıklı ortamlarda bir miktar yansımaya sebep olduğunu da belirtelim
Sonuç olarak, AOC e1659FWu USB Monitör, iyi görünümlü, taşınabilir ve ikinci bir ekrana ihtiyacı olan profesyoneller için uygun bir çözüm sunuyor. Şu an için Türkiye piyasasında satılmayan monitörün yurtdışı fiyatı 130 dolar.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu