Ev ve ofis için ideal tercih olabilir

Geniş bir monitör yelpazesine sahip AOC’nin incelediğimiz son modeli I2460Pxqu,  hem iş hem ev ofis kullanıcılarına yönelik yapısıyla dikkat çekiyor.

AOC I2460Pxqu 16:10 format monitör sade bir tasarımın yanında oval kenarları ve fırçalanmış metal bir kaplaması bulunuyor.  24 inç büyüklüğünde klasik bir tasarıma sahip çerçevesi en yeni LED teknolojisine dayanıyor. 1920 x 1200 piksel (60 Hz) çözünürlüğünde IPS panele sahip olan monitör, 300 cd / m2 parlaklık seviyesi, 1000:1 tipik kontrast oranı, 20.000.000:1 dinamik kontrast oranı, 16.7 milyon renk sayısı ve 178 dereceye varan dikey – 178 dereceye varan yatay görüş açısı sunuyor. 5 ms tepki süresi ve maksimumum 76Hz dikey tarama frekansı hard-core oyuncuları için ideal olmayabilir ama ev ve iş kullanıcıları için kabul edilebilir bir frekans aralığı ve tepki süresine sahip. Monitör görüntü performans açısından oldukça iyi. i-Care işlevi de bulunan monitörün panel parlaklığını ortam ışığıyla uyumlu duruma getiriyor. Bu yönüyle enerji tüketimini daha da düşürüyor.

İlgili Makaleler

Monitörün dönme ve yükseklik ayarı gibi fonksiyonlarıyla da daha konforlu bir kullanım sunduğunu söyleyelim. Yatay konumdan kolayca dikey duruma çevrilebilen pivot monitör, özellikle web gezintileri için çok daha kullanışlı bir monitör haline getiriyor. Döndürme fonksiyonunu kullanmayı tercih etmiyorsanız VESA 100mm bağlantı desteği sayesinde duvara monte edebilmeniz mümkün. Ancak, monitörün gerçek üstünlük gösteren tarafı mevcut her giriş türünü kaplayan bağlanabilirliliğe sahip olması. Monitörde VGA, Dual Link DVI, HDMI, Displayport ve kulaklık girişlerinin yanı sıra 4 adet USB 2.0 portu bulunuyor. Bunlardan biri özellikle cihazlarınızı hızlı şarj etmek için kullanılabiliyor. Renk ve diğer ayarlamalar yapmak için o kullanımı zor olan düğme menü sisteminin beğenenlerden değiliz bu konuda AOC, monitörünü bilgisayardan daha kolay değişiklikler yapmak için i-Menu yazılımı sunuyor.

Enerji verimliliği oldukça başarılı olan Monitör açık modda 19 watt, kapalı modda 0.14 watt, bekleme modunda bunu 0,24 watt’a düşüren monitör, arkasında bulunan ‘Zero’ düğmesi ile kapattığınızda güç tüketimini 0 watt’a indiriyor. Bu özellikler bir yana, AOC i2460Pxqu genel itibariyle etkili ve işinizi fazlasıyla görecek bir monitör.  Bu çözünürlükte daha ucuz ekranlar bulabilirsiniz fakat sadece bir kaçı bu kalitede ve özelliklere sahip olabilir. Monitörün 220 Euro’luk bir fiyat etiketi bulunuyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu