Lenovo’nın uygun fiyatlı, eğlence tableti

Android tabletlerde yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalmak istemeyenlerin,  giriş seviyesindeki tabletlere talebi gün geçtikçe artıyor. Lenovo IdeaTab A3000-F de bu beklentileri karşılayacak cinsten.

Lenovo IdeaTab A3000-F, fiyat ve kullanılabilirlik açısından tam da bu ihtiyacı karşılayabilecek bir tablet gibi görünüyor. 7 İnç ekrana sahip tablet 339 gram ağırlığa sahip… Bu özelliğiyle piyasada birçok rakibi bulunan IdeaTab A3000-F yine de 1024×600 çözünürlüklü ekranıyla giriş seviyesindeki tabletlerde görülen performansı rahatlıkla sunabiliyor. IPS teknolojisine sahip ekranın parlaklığı da gün ışığında dahi rahatlıkla çalışılmasını mümkün kılıyor.
0,3 megapiksel ön kamerası ve 5 megapiksel arka kamerası bulunan cihaz, son dönemin moda akımı selfi için yeterli kamera özelliğine sahip olmasa da tabletle video veya fotoğraf çekmenin gerekli olduğu durumlarda 5 megapiksel arka kamera yeterli olabilir. Arka bölümde yer alan şerit hoparlörlere ek olarak, sağ üst köşede güç butonu, sağ kenarda da ses tuşları konumlandırılmış.

Oyun oynama, internette gezinme için ideal
Tabletin donanımı en başta da söylediğimiz gibi, giriş seviyesindeki tabletlerin performasıyla eş değer… MT 8389/8125 Dört Çekirdekli 1,2GHz işlemciye sahip tablette, 16 GB dahili hafıza, 1 GB RAM bulunuyor. Ayrıca cihazın, 64 GB’a kadar destekli microSD genişletilebilir depolama özelliği de mevcut. Performans bakımından Android tabanlı tabletlerin biraz gerisinde kalan IdeaTab A3000-F, buna rağmen genel olarak oyun oynama, internette gezinme ve video izlemede beklentileri karşılayabilecek düzeyde. Üstelik 3500 mAh kapasiteli pil gücü bulunan cihaz, dört saate kadar çalışabiliyor. Android 4.2.2 Jelly Bean ile gelen tablette, Google Gmail, Chrome, Google Arama, Google Play Müzik, Google Talk ve Haritalar özellikleri yüklü olarak sunuluyor.

Fiyatı 500 TL’nin altında

Kolay tutulabilme özelliği, arka bölümdeki tırtıklı dokusu tablete tasarım açısından da hoş bir hava katıyor. Cihazı, 500 TL’nin altında bir fiyatla satın almak mümkün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu