Ultrabook gücü ve tablet deneyimi bir arada

 

Güçlü, kolay taşınabilir, laptop-tablet karışımı Acer Aspire P3’ün en öne çıkan özellikleri. Cihaz, BYOD  girişimleri için de ideal bir çözüm sunabilir.

Tanıdık tasarımıyla aslında daha önce gördüğümüz dizüstü bilgisayar-tablet karışımı cihazlara benzediğini söylemek yanlış olmaz. Ultrabook benzeri olarak piyasaya çıkan Acer Aspire P3, Intel işlemci özelliğini kullanıyor. Windows 8 dokunmatik ekran ve klavye eklentisiyle sunulan cihazın 11.6 İnç ekran boyutu mevcut. 1366×768 piksel ekran çözünürlüğü bulunan Acer Aspire P3’te Intel Core i5 işlemcisi ile altı saate kadar dayanan uzun pil ömrü için daha verimli güç sağlıyor. 4 GB RAM, 120 GB SSD hafıza, Micro-HDMI çıkışı, Micro USB girişi, alt kısımda Dolby Home Theater destekli  stereo hoparlörler de cihazın diğer kapsamlı özellikleri arasında…

720p ön kameranın yanı sıra 5 megapiksel arka kamerası olan cihazın bu kamera özellikleriyle, fotoğraf çekme tekniğinin yeterli olduğunu söyleyebiliriz; ancak 11 İnç’lik bir tableti kaldırmak kolay olmayabilir; bu yüzden fotoğraf çekme işini yine cep telefonuna bırakmak en iyisi gibi görünüyor.

Rakipleriyle fiyatta yarışabilir

İki ana parçadan oluşan Aspire P3 tablet ve klavye ünitesi bulunuyor. Cihazın ilginç bir başka yönü ise klavye eklentisinde bir touch pad bulunmaması… Ekran dokunmatik olduğu için her ne kadar bir touch pad’e gerek yok gibi görünse de dokunmatik ekranla klavye kullanımına alışmak ilk etapta biraz zor olabilir.

Optik sürücü özelliği bulunmayan cihazı, eğer bir dizüstü bilgisayar olarak düşünürsek, bu elbette ki bir eksiklik… Bluetoth 4.0 ile donatılan cihaz, 789 gram ağırlıkla geliyor. Bir tablet için ağır görünse de ultrabook kategorisinde değerlendirildiğinde cihazın iyi bir deneyim sunduğu aşikar.

Yaklaşık 799 dolarlık bir fiyata sahip olan Aspire P3, benzer özelliklere sahip rakipleriyle, fiyatını baz alırsak yarışabilir nitelikte. Hem bir tablet hem dizüstü bilgisayar hem de bir ultrabooka aynı anda sahip olmak isterseniz, cihaz beklentilerinizi karşılayacak cinsten.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu