Alarko Carrier’ın Bilgi Teknolojileri Direktörü Ethem Topgül oldu

Ethem Topgül, Alarko Carrier'da Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak göreve başladı.

Bilişim sektörünün başarılı yöneticilerinden olan Ethem Topgül, ısıtma ve soğutma sektörünün öncüsü Alarko Carrier firmasında Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak göreve başladı.

Ethem Topgül, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans (MBA) eğitimini tamamladı. İş hayatına 2000 yılında Merlin Bilgisayar firmasında yazılımcı ve iş analisti olarak başlamış, 2002-2005 yılları arasında Pepsico-Frito Lay Türkiye’de veritabanı yöneticisi, 2006-2013 yılları arasında Sanko Holding bünyesinde Bilgi İşlem Müdürü, 2013-2019 yılları arasında MV Holding ve iştiraklerinden sorumlu CIO, 2019-2021 yılları arasında İstanbul Ticaret Odası’nda CIO, 2012-2023 yılları arasında İntercity Filo Kiralama Grup şirketlerinde Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev almıştır.

Çalıştığı şirketlerde birçok dijital ve teknolojik dönüşüm projesini hayata geçiren Topgül, yapmış olduğu projeler ile CIO Update dergisi tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yılın CIO’su ödülüne layık görülmüş, IDC tarafından organize edilen CIO Awards etkinliklerinde farklı senelerde farklı kategorilerde ödüller almıştır. Bilgi Teknolojileri Derneği yönetim kurulu üyesi olan Topgül, bilişim sektörünün en önemli oluşumlarından CIOTurkey’in kurucuları arasında yer almış ve iki dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu