Anthropic’in ChatGPT rakibi Claude artık iOS’ta!

Claude iOS uygulaması, rakipleri ChatGPT, Bing AI ve Google Gemini'ye benzer özellikler sunuyor.

Anthropic, iOS uyumlu mobil uygulaması yapay zeka sohbet botu Claude’yi tanıttı. Yeni uygulama, App Store’da ücretsiz olarak kullanıcıların erişimine sunuldu. Claude iOS uygulaması, rakipleri ChatGPT, Bing AI ve Google Gemini’ye benzer özellikler sunuyor.

Claude iOS uygulaması

Bu yeni uygulama, kullanıcıların konuşmalarını kesintisiz bir şekilde cihazlar arasında senkronize etmelerine olanak tanıyan bir özellik sunuyor. Ayrıca kullanıcıların fotoğraf çekmesine veya yüklemesine ve uygulamayı bunları analiz etmek için kullanmasına olanak tanıyor.

Anthropic, profesyonel kullanım için tasarlanmış yeni bir abonelik modeli olan “Takım Planı”nı da tanıttı. Bu plan, kullanıcı başına ayda 30 dolarlık bir fiyatla sunuluyor ve takımların etkileşim kapasitesini artırmalarına ve kullanıcıları ve faturaları yönetmelerine olanak tanıyor. Takım Planı, daha fazla etkileşim kapasitesi sunmanın yanı sıra farklı iş gereksinimleri için özelleştirilmiş yapay zeka modellerine de erişim sağlıyor. Ayrıca, uzun belgelerin ve karmaşık tartışmaların işlenmesini destekleyen ek bir pencere sunuyor.

Anthropic, gelecekteki güncellemelerle Claude uygulamasının profesyonel kullanımını daha da geliştirecek yeni iş birliği özelliklerinin sunulacağını belirtti. Uygulamanın şu anda mevcut olmayan Android sürümünün de yakın zamanda çıkması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu