ChatGPT dünya genelinde çöktü!

ChatGPT hizmetinin ne kadar süreyle kapalı kalacağına dair henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Teknoloji dünyasının gözde yapay zeka sohbet robotu ChatGPT, bugün bazı kullanıcılar için erişilemez durumda. Android’deki mobil uygulama üzerinden yaşanan sorunlar hizmetin birden fazla platformda etkilenmesine yol açtı.

Arıza, Amerika saati ile Salı günü sabah 00:21’de başladı. Kullanıcılar, özellikle Chrome tarayıcısı üzerinden sohbet robotunu başlatamadıklarını bildirdiler. Ancak sorun, mobil uygulamada da devam etti. Android işletim sistemli cihazlarda ChatGPT uygulaması giriş ekranında takılı kalarak, sorunun yalnızca tek bir platformla sınırlı olmadığını gösteriyor.

Mevcut bağlantısı olan kullanıcılar ise sorgu yapmaya çalıştıklarında “Dahili Sunucu Hatası” ile karşılaştılar. Premium aboneler de dahil olmak üzere, birçok kullanıcı bağlantı sorunları yaşıyor. Ancak, ChatGPT’nin tüm kullanıcılar için kapalı olmadığı, bazı durumlarda hizmetin normal olarak kullanılabildiği belirtildi. Yapılan kısa süreli testlerde, Google oturum açma hizmeti aracılığıyla sisteme giriş yapılabilmiş. Ancak giriş yapıldıktan sonra, bazı sorguların yanıtlanması yavaşladı ve yanlış bilgiler içeren yanıtlar alındı.

OpenAI’nin durum sayfası, “ChatGPT’nin bazı kullanıcılar için kullanılamadığını” ve “sorunu araştırdıklarını” belirtiyor. ChatGPT hizmetinin ne kadar süreyle kapalı kalacağına dair henüz bir bilgi paylaşılmadı.

OpenAI, son 90 gün içinde %99,67’lik bir çalışma süresi oranı ile dikkat çekiyor. Bu süre zarfında yaşanan en büyük kesinti, 23 Mayıs’ta gerçekleşti ve hizmet 8 saatten fazla süreyle sorunlar yaşadı. Kullanıcılar, işlevsel bir yapay zeka dil modeline ihtiyaç duyduklarında, Google’ın Gemini servisinin beklendiği gibi çalıştığını göz önünde bulundurabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu