Büyük veri fiyaskosundan kaçınmak için 5 stratejik ipucu

 

 Başarısız olan beklentiler, artan maliyetler, lüzumsuz yasal riskler; bir büyük veri projesine gözü kapalı girmeyi faydasız kılıyor..

“Büyük veri” büyük bir iş girişimi olarak geldi. Fakat çarpıcı keşifleri gün yüzüne çıkartmak için veri akışlarının modern, deneysel ve amaca özel kisvesi altında bir araya getirilmesi tüm organizasyonların hazır olmadığı yoğun kültürel ve teknolojik bir teşebbüsü maskeliyor.

İstikrarlı hedeflere, güçlü bir veri yönetimine, veri doğruluğunun temini için titiz süreçlere, doğru düşünce yapısı ve insanlara sahip olan bir stratejik plan olmaksızın, büyük veri teşebbüsleri kolaylıkla değerli bir varlık olmaktan ziyade büyük zaman kaybı olabilir.

Büyük veri başarısızlığından kaçınmak için beş stratejik ipucunu paylaşıyoruz. Çoğu durumda veri takımlarının boyutundan bağımsız olarak bu tavsiyeler tüm veri yönetim projeleri için geçerli. Ancak yoğun veri depolarının ortaya çıkışı, bir takım gizli tehlikeleri beraberinde getirdi. Organizasyonunuzun farklı kaynaklardan büyük veri havuzlarını başarılı bir biçimde harmanlaması ihtimalini buradaki tavsiyelerle arttırabilirsiniz.

1 2 3 4Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu