Microsoft Cloud OS Türkiye Temsilcisi DorukNet

Microsoft, müşterilerine kesintisiz bulut hizmetleri sunmak amacıyla Cloud OS Network adını verdiği küresel iş ortaklığı ağı çerçevesinde 25’ten fazla yerel bulut iş ortağıyla çalışmaya başladığını duyurdu. Microsoft’un anlaştığı bulut iş ortakları arasında Türkiye’den DorukNet de yer alıyor.

Microsoft, müşterilerine kesintisiz bulut hizmetleri sunmak amacıyla dünya genelinde 25’ten fazla yerel bulut iş ortağının dahil olduğu Cloud OS Network konsorsiyumunu hayata geçirdiğini duyurdu. Konsorsiyumda yer alan şirketler Windows Server with Hyper V, System Center ve Windows Azure Pack’ın aralarında bulunduğu Microsoft bulut teknolojileri üzerinde kurgulanmış altyapı ve uygulamalarla müşterilerine hizmet verecekler. Böylece müşteri veri merkezleri, Windows Azure ve servis sağlayıcıların sunduğu bulut hizmetleri arasına dağılan kesintisiz bir platform sunarak Microsoft’un Cloud OS vizyonunu destekleyecekler.

Microsoft Türkiye Sunucu ve Bulut Platformu Yöneticisi Kadir Şener, Cloud OS Network’e dair şunları söyledi: “Dünya genelindeki lider servis sağlayıcıların yer aldığı Cloud OS Network sayesinde, müşterilerimize uygulama, veri ve cihaz yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak üzere sınırları olmayan veri merkezleri kurgulama olanağı sunuyoruz. Bu sayede müşterilerimiz çok daha yetenekli çözümlere, daha fazla esnekliğe ve daha düşük operasyonel maliyetlere kavuşacaklar. Böylece veri merkezlerini yönetmekle uğraşmak yerine kendi asıl işlerine daha fazla odaklanabilecekler.”

DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman, Cloud OS Network’e dahil olmanın kendileri için önemini şu sözlerle ifade etti: “Microsoft’la gerçekleştirdiğimiz işbirliği, müşterilerimize Microsoft’un Cloud OS vizyonu çerçevesinde yeni nesil çözümler sunmak için önemli bir fırsat anlamına geliyor. Günümüzde yaşanan uygulama, cihaz ve veri patlaması, bulut bilişime dayalı çözümlerin yaygınlaşmasında önemli bir etken. Bu teknolojiler kurumlarda yaygınlaştıkça, Microsoft ile birlikte sunduğumuz bulut bilişim çözümlerinin kurumlara çok daha büyük değer sağlayacağını düşünüyoruz.”

Cloud OS Network konsorsiyumunda yer alan şirketler dünya genelinde 90’dan fazla aktif pazarda, 425’ten fazla veri merkezine dağılmış 2.4 milyon sunucu üzerinden günde 3 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor.

Cloud OS Network iş ortakları arasında DorukNet, Alog, Aruba S.p.A., Capgemini, Capita IT Services, CGI, CSC, Dimension Data, Fujitsu Finland Oy., Fujitsu Ltd., iWeb, Lenovo, NTTX, Outsourcery, OVH.com, Revera, SingTel, Sogeti, TeleComputing, Tieto, Triple C Cloud Computing, T-Systems, VTC Digilink  ve Wortmann AG yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu