Boston Dynamics’in elektrikli robotu Atlas göz kamaştırıyor!

Boston Dynamics’in yeni elektrikli Atlas robotu, şirketin on yılı aşkın süredir üzerinde çalıştığı insan formundaki robotlarının en son ürünü.

Robotik teknolojisinin öncü şirketlerinden Boston Dynamics, hidrolik sistemlerden vazgeçerek tamamen elektrikle çalışan yeni Atlas robotunu tanıttı. Bu yeni model, önceki versiyonlara göre daha zarif bir tasarıma sahip ve parkur yetenekleriyle dikkat çekiyor. Şirket, Atlas’ın iki ayak üzerinde dengede durabilme teknolojisini yıllarca mükemmelleştirdi ve robotun gerçek dünya uygulamaları için tasarlandığını iddia ediyor.

Boston Dynamics’in yeni elektrikli Atlas robotu, şirketin on yılı aşkın süredir üzerinde çalıştığı insan formundaki robotlarının en son ürünü. Yeni Atlas, önceki hidrolik modelin yerini alıyor ve daha güçlü, daha çevik olduğu bildiriliyor.

Elektrikli Atlas, özellikle endüstriyel uygulamalar düşünülerek tasarlanmış. Hyundai’nin sahibi olduğu Boston Dynamics, robotun yeni nesil otomotiv üretim teknolojilerinde test edileceğini ve gelecek aylarda robotun gerçek kapasitesini göstereceklerini belirtiyor.

Atlas’ın yeni elektrikli versiyonu, daha geniş bir hareket yelpazesine sahip ve daha önceki modellerden daha güçlü. Şirket, Atlas’ın çeşitli ticari ihtiyaçları karşılayacak yeni tutucu sistemler üzerinde çalıştığını ve robotun sıkıcı, kirli ve tehlikeli görevlerde kullanılmasını hedeflediğini ifade ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu