Artık ChatGPT’yi hesabınız olmadan kullanabilirsiniz!

Anında erişim özelliği, kullanıcıların herhangi bir giriş bilgisi olmadan yeni bir GPT-3.5 konuşma dizisi başlatmalarına olanak tanıyor.

Yapay zekanın sınırlarını zorlayan bir yenilik, kullanıcıların hesap oluşturmadan ChatGPT’yi kullanmalarına olanak tanıyor. Bu, yapay zeka teknolojilerinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak bir adım olarak görülüyor. Bu gelişmenin detaylarına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Yenilikçi adımlar

OpenAI, ChatGPT’yi hesap gerektirmeden kullanma imkanı sunarak yapay zeka araçlarını daha erişilebilir kılmayı hedefliyor. Bu değişiklikle birlikte, kullanıcılar artık giriş yapmadan veri eğitimini kapatabilecekler. Bu özellik, ChatGPT’nin haftalık 100 milyondan fazla insan tarafından kullanılmasına katkıda bulunacak ve hizmetin 18 aylık olmasına rağmen etkileyici bir kullanıcı sayısına ulaşmasını sağlayacak.

Güvenlik önlemleri

OpenAI, hesapsız kullanıcılar için ek güvenlik önlemleri eklediğini belirtiyor. Bu önlemler, giriş yapmış kullanıcılara göre daha fazla kategoriye yönelik engellemeler içeriyor. Yeni engellenen kategoriler hakkında daha fazla bilgi istendiğinde, OpenAI sözcüsü, giriş yapmamış GPT-3.5 kullanıcılarının potansiyel olarak yeni tehditler oluşturabileceğini ve bu özelliği geliştirirken bunu göz önünde bulundurduklarını ifade etti.

İlgili Makaleler
ChatGPT
ChatGPT

Kullanıcı deneyimi

Anında erişim özelliği, kullanıcıların herhangi bir giriş bilgisi olmadan yeni bir GPT-3.5 konuşma dizisi başlatmalarına olanak tanıyor. Chatbot’un standart “Bugün size nasıl yardımcı olabilirim?” ekranı beliriyor ve isteğe bağlı olarak kayıt olma veya giriş yapma butonları sunuluyor. OpenAI, erişimin kademeli olarak sunulacağını, bu nedenle seçeneği henüz göremiyorsanız daha sonra kontrol etmenizi öneriyor.

Kullanıcı sayıları

OpenAI, ChatGPT’nin haftalık olarak 185 ülkede 100 milyondan fazla insan tarafından kullanıldığını söylüyor. Bu, birçok insanın iki yıl önce hala duymadığı bir şirketten 18 ayda elde edilen şaşırtıcı sayılar. Bugünkü hamle, bir hesap oluşturmakta tereddüt eden kullanıcılara dünya değiştiren sohbet robotunu deneme teşviki sunuyor ve bu sayıları daha da artırıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu