ChatGPT ile artık DALL-E resimlerinizi düzenleyebilirsiniz!

DALL-E’nin bu yeni düzenleme araçları, hem web hem de mobil ChatGPT arayüzüne entegre edilmiş durumda.

Teknoloji dünyasında devrim niteliğinde bir adım daha atıldı. OpenAI’nin yapay zeka tabanlı resim üreticisi DALL-E, artık kullanıcıların ChatGPT üzerinden resimlerini düzenlemelerine olanak tanıyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların AI tarafından oluşturulan resimlerdeki unsurları dokunarak, ayarlayarak, rafine ederek, ekleyerek veya çıkartarak kişiselleştirmelerine imkan veriyor.

DALL-E’nin bu yeni düzenleme araçları, hem web hem de mobil ChatGPT arayüzüne entegre edilmiş durumda. Kullanıcılar, seçim aracını kullanmadan doğrudan sohbet panelinde istedikleri düzenlemeyi metin komutlarıyla yapabiliyorlar. OpenAI tarafından paylaşılan bir demo gösterisinde, kullanıcıların bir AI tarafından oluşturulan pudel köpeğinin doğum günü resmine kolayca fiyonklar ekleyebildikleri görülüyor.

Ayrıca, DALL-E artık kullanıcılara resim oluştururken ilham alabilecekleri önceden belirlenmiş stil önerileri sunuyor. Demo gösterisinde, kullanıcıların ahşap kesim, yakın çekim, düşük açı, yapay ışıklandırma, el çizimi, gotik, synthwave ve bilim kurgu gibi bir dizi seçenek arasından seçim yapabildikleri ve her seçeneğin üzerine gelindiğinde bir önizleme resmiyle gösterildiği belirtiliyor.

Bu yenilikler, OpenAI’nin güçlenmeye devam ettiği bir dönemde geliyor. Öte yandan, rakibi Stability AI, iş modeliyle ilgili endişeler nedeniyle kurucusu ve CEO’su Emad Mostaque’nin istifa etmesiyle kaos içinde. Şirket, 2022 sonbaharında 1 milyar dolar değerindeydi, ancak Forbes tarafından yapılan yeni bir rapora göre, yüksek altyapı maliyetleri şirketin kasasını o kadar boşalttı ki, kiralanan bulut GPU’ları için faturaları ödemeyi engelledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu