Galaxy S24’ün Çin sürprizi: Google AI özellikleri yok, peki ya sonra?

Amiral gemisi telefonun Çin versiyonu, telefonun AI destekli özelliklerini güçlendirmek için Baidu'nun Ernie sohbet robotunu kullanıyor.

Samsung Galaxy S24, Çin pazarına Google’ın Gemini AI’sı olmadan giriş yapıyor. Amiral gemisi telefonun Çin versiyonu, telefonun AI destekli özelliklerini güçlendirmek için Baidu’nun Ernie sohbet robotunu kullanıyor. Ernie, Çin hükümetinin onayını aldıktan sonra geçen Ağustos ayında piyasaya sürüldü.

Baidu ve Samsung’un CNBC’ye ortak açıklamasına göre, “Ernie’nin anlama ve üretme yetenekleri ile şimdi daha da gelişmiş olan Samsung Note Asistanı, içerikleri çevirebilir ve uzun içerikleri tek bir tuşa basarak net, akıllıca organize edilmiş formatlara özetleyebilir, bu da geniş metinlerin organizasyonunu kolaylaştırır.”

Galaxy S24'ün Çin Sürprizi... Google AI Özellikleri Yok, Peki Ya Sonra?
Galaxy S24’ün Çin Sürprizi… Google AI Özellikleri Yok, Peki Ya Sonra?

Samsung, Galaxy S24 serisini Çin’deki web sitesinde tanıtırken, geçen hafta San Jose, CA’daki lansman etkinliğinde tanıttığı birçok Google destekli özelliği reklam ediyor. Bunlar arasında Circle to Search, gerçek zamanlı çağrı çevirisi, bir transkripsiyon yardımcısı ve bir fotoğraf asistanı sürümleri bulunuyor. Çin’deki Galaxy S24 ürün sayfalarında Google’a dair herhangi bir atıf bulunmuyor; zira Google’ın ülkedeki operasyonları sınırlı.

Yakın zamanda yayımlanan bir rapor, Apple’ın Samsung’un 14 yıllık küresel akıllı telefon sevkiyatı liderliğine son verdiğini öne sürüyor. Ayrıca, IDC bu hafta yayınladığı verilerde, iPhone üreticisinin 2023 yılında ilk kez Çin pazarında (yüzde 17,3 pazar payı ile) lider konuma yükseldiğini belirtti. Samsung, ilk beş arasında yer almadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu