TikTok yapay zekayla ses klonlama özelliği sunabilir!

Kullanılan AI ses klonlama özelliğinin şartlarına göre, kullanıcılar AI ses verileri üzerinde tam kontrol sahibi olacaklar.

TikTok, kullanıcıların seslerini klonlayabilecekleri yapay zeka destekli bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar kendi seslerini kaydedip, yapay zeka tarafından oluşturulan bir versiyonunu videolarında kullanabilecekler. Henüz bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair resmi bir açıklama yok, ancak eğitim amaçlı içeriklerden komik skeçlere, videolara kişisel bir dokunuş eklemeye kadar, TikTok’ta yaratıcı ifade olanakları yapay zeka ses klonlama sayesinde kesinlikle genişleyecek.

TikTok Yapay Zekayla Ses Klonlama Özelliği Sunabilir!
TikTok Yapay Zekayla Ses Klonlama Özelliği Sunabilir!

TikTok’un bu yeni özelliği, kullanıcıların videolarını kendi bilgisayar üretimi sesleriyle anlatmalarına olanak tanıyarak, içeriklerine yeni bir kişiselleştirme ve yaratıcı özgürlük katma potansiyeline sahip. Yapay zeka, son yıllarda hızla gelişerek, kendini çeşitli alanlarda, öz-yönetimli arabalardan tıbbi teşhise, hatta günlük akıllı telefon kullanımına kadar geniş bir yelpazede uygulamalar buldu.

Kullanıcılar, bir cümle söyleyerek seslerini kaydedebilir ve yapay zeka, konuşmacının tonunu ve vurgusunu taklit eden sentetik bir ses üretebilir (tüm bunlar sadece 10 saniye içinde). Bu sentetik ses, içerik oluşturucuların doğrudan seslerini kaydetmeye gerek kalmadan metinleri anlatmalarını sağlayacak.

Kullanılan AI ses klonlama özelliğinin şartlarına göre, kullanıcılar AI ses verileri üzerinde tam kontrol sahibi olacaklar. İstediği zaman AI seslerini silebilecekler, böylece verileri üzerinde gizlilik ve kontrol sağlayacaklar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu