Vodafone’un ‘yerli’ akıllısı : Blade V

Vodafone’un ilk yerli üretim telefonu Blade V, teknik donanımlarıyla özellikle orta düzey bir telefon ihtiyacı duyan kişilerin beklentilerini fazlasıyla karşılayan bir cihaz.

Dünya genelinde faaliyet gösteren birçok akıllı telefon üreten firmaya rakip olarak Vodafone da kendi telefonlarını üretmeye devam ediyor. Asıl olarak operatör hizmeti veren şirket,  kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek teknik özelliklere sahip ekonomik telefonlar sunmaya başlamıştı. Son çıkarılan modellerden birisi olan Vodafone Blade V modeli de tüketiciden beklenen ilgiyi görmeye başladı.

Cihaz tasarım olarak kalın ve sağlam bir kasa yapısına sahip. 130 gram ağırlığında ve 126 x 64 x 10.9 mm ölçülerinde olan telefonun hafif ve kolay taşınabilir olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun teknik özelliklerine baktığımızda, Android Jelly Bean 4.1 işletim sistemiyle gelen cihaz, 1.2 GHz 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci barındırıyor. Cihazın arayüz ve uygulama arası geçiş hızı gayet iyi.  4 inçlik bir ekrana sahip olan Blade V, 5 megapiksel otofokus ve LED flaşlı arka kamera ve 0.3 megapiksel ön kamerası bulunuyor. Cihazın kamera özellikleri değerlerinden de anlaşılacağı gibi fiyatına göre yeterli bir kalite sunuyor. 1 GB RAM ve 4 GB dahili hafıza depolama alanı sunan cihazda 32 GB’a kadar artıralabilir MicroSD kart desteği mevcut. 1800 mAh pil ömrü sunan cihaz tam dolu şarj ile tam dolu şarj ile 240 dakikaya varan konuşma süresi ve 250 saate varan bekleme süresi sağlıyor. Bu özellikte bir cihaz için oldukça iyi süreler olduğunu söyleyelim.  7.2 Mbpos HSDPA Bağlantı Hızı ile 3G ihtiyacınızı giderebilecek olan modelde Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 bağlantı protokolleri de cihazda yer alan diğer donanımlar. Blade V, teknik donanımıyla özellikle orta düzey bir telefona ihtiyaç duyan kişiler için tercih edebilecek bir cihaz. Toplu para ödemekten kaçınan Vodafone kullanıcıları için orta seviye akıllı telefon modelleri arasında rahatlıkla alınabilecek bir cihaz olarak öne çıkıyor.

İlgili Makaleler

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu