Google Meet dil engellerini aşıyor: 31 dilde altyazı desteği!

Yeni desteklenen dillerin bazıları başlangıçta "beta" etiketiyle sunulacak.

Google Meet’in son güncellemesi, 31 farklı dilde kapalı altyazı desteği sunarak, iletişim engellerini kaldırıyor. Bu güncelleme sayesinde, toplantı esnasında herkesin konuşmasını gerçek zamanlı olarak altyazı olarak görüntülemek mümkün hale geliyor, böylece dil engelleri ortadan kalkıyor ve iletişim daha erişilebilir hale geliyor.

Google Meet, web, Android ve iOS’ta kapalı altyazıları destekliyor, ancak bu özellik toplantıya katıldıktan sonra etkinleştirilmesi gerekiyor. Yeni güncellemeyle, kapalı altyazı desteği tam 31 ilave dile genişletiliyor.

Yeni desteklenen dillerin bazıları başlangıçta “beta” etiketiyle sunulacak, bu da Google’ın belirli diller için kapalı altyazı desteğini optimize etmeye devam ettiğini gösteriyor. Google Meet’i sıkça kullananlar için, kapalı altyazıyı destekleyen dillerin tam listesi şöyle: Afrikaanca, Arnavutça, Amharca, Ermenice, Avustralya İngilizcesi, Baskça, Burmaca, Katalanca, Hint İngilizcesi, Filipin İngilizcesi, Estonyaca, Farsça, Filipince, Galiçyaca, Gürcüce, Macarca, Cava dili, Letonca, Makedonca, Moğolca, Nepalce, Norveççe, Sinhala, Slovakça, Slovence, Sundanese, Tamil (Hindistan), Telugu (Hindistan), Urduca, Özbekçe ve Zuluca.

Bu yeni güncelleme, tüm Google Workspace müşterileri ve kişisel Google hesapları olan kullanıcılara zaten sunulmuş durumda. Bu diller için destek almak isteyen kullanıcıların yapması gereken tek şey, toplantıya katıldıktan sonra kapalı altyazıları etkinleştirmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu