WhatsApp’a telefonu sallayarak dosya aktarım özelliği geliyor!

Quick Share özelliği, Android telefonlar ile Windows ve Chrome OS bilgisayarlar arasında daha hızlı ve pratik dosya paylaşımını mümkün kılıyor.

WhatsApp, kullanıcılara yakındaki kişilerle dosya paylaşımını kolaylaştıracak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Android üzerindeki WhatsApp’ın en son beta sürümü (2.24.2.17), Bluetooth aracılığıyla dosya transferine olanak tanıyan bu özelliği sunuyor.

Google ve Samsung’un geliştirdiği ve Quick Share adını verdikleri yeni özellik, Android telefonlar ile Windows ve Chrome OS bilgisayarlar arasında daha hızlı ve pratik dosya paylaşımını mümkün kılıyor. Geleneksel dosya transfer yöntemlerine kıyasla, bu özellik sayesinde kullanıcılar sohbet üzerinden veya bulut depolama kullanmadan 2 GB’a kadar dosya değiş tokuşu yapabilecekler.

WABetaInfo’ya göre, kullanıcıların dosya transferi için her iki tarafın da uygulamanın “Yakındaki Kişiler” bölgesinde bulunmaları ve transfer sırasında orada kalmaları gerekiyor. Dosya paylaşımının güvenliği, WhatsApp’ın varsayılan şifreleme seviyesinde uçtan uca şifreleme ile sağlanacak.

İlginç bir detay ise, kullanıcıların dosya paylaşımını başlatmak için telefonlarını sallamaları gerektiği. Bu özellik, kullanıcı deneyimini daha etkileşimli hale getiriyor.

Uçtan uca şifreleme, dosya transferinin güvenliğini artırarak, telefon numaralarının transfer sırasında kişiler listesinde olmayanlara karşı gizliliğini koruyor. Bu özellik, dosya paylaşımını daha güvenli hale getirerek kullanıcıların verilerini koruma konusunda ek bir güvence sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu