Apple’dan 92 ülkeye casus yazılım uyarısı!

Bu uyarılar, birçok ülkede demokratik seçimlerin hazırlıkları yapıldığı bir zamanda geldi.

Teknoloji devi Apple, 92 ülkedeki kullanıcılarına, paralı casus yazılım saldırılarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. TechCrunch’ın bildirdiğine göre, Apple bu uyarıları e-posta yoluyla gönderdi ve kullanıcıların, Apple Kimlikleri ile ilişkilendirilmiş iPhone’ların uzaktan ele geçirilmeye çalışıldığına dair yüksek güvenilirlikteki tespitler yaptığını belirtti.

Apple, bu saldırıların, kullanıcıları bireysel olarak hedef aldığını ve bu tür saldırıların nadir olmasına rağmen, son derece sofistike olduğunu ve tüketiciye yönelik sıradan siber suç faaliyetlerinden veya zararlı yazılımlardan çok daha karmaşık olduğunu ifade etti. Şirket, bu tür saldırıları tespit etmek için yalnızca dahili tehdit istihbaratı bilgilerine ve soruşturmalara dayandığını belirtti.

Apple’dan 92 Ülkeye Casus Yazılım Uyarısı!
Apple’dan 92 Ülkeye Casus Yazılım Uyarısı!

Bu uyarılar, birçok ülkede demokratik seçimlerin hazırlıkları yapıldığı bir zamanda geldi. Apple, saldırıların zamanlaması hakkında yorum yapmamış olsa da, birçok teknoloji firması son aylarda belirli seçim sonuçlarını etkilemeye yönelik artan devlet destekli çabalar konusunda uyarılarda bulunmuştur.

Apple, tehdit bildirimlerini alan kullanıcılara, acil durum güvenlik yardımı sağlayan Access Now’ın Dijital Güvenlik Yardım Hattı gibi uzman yardımı aramalarını tavsiye ediyor. Kullanıcılar, bu yardım hattına web sitesi üzerinden haftanın yedi günü, günün 24 saati ulaşabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu