Apple ve OpenAI iş birliği: ChatGPT ile iPhone’unuz daha akıllı olacak!

Bu anlaşma, Apple’ın AI alanında yeni bir adım atmasını sağlayacak ve kullanıcılar için daha zengin bir deneyim sunulacak.

Apple, OpenAI ile anlaşma yaparak bu yıl iPhone’a teknolojisinin bir kısmını getirmeyi planlıyor. İnternette sızan bir rapora göre, bu anlaşma sayesinde Apple, iOS 18’in bir parçası olarak ChatGPT tarafından desteklenen “popüler bir sohbet botu” sunabilecek. Ancak bu özelliklerin ve entegrasyonların nasıl çalışacağına dair daha spesifik ayrıntılar henüz net değil.

Apple ve OpenAI İşbirliği: ChatGPT ile iPhone’unuz Daha Akıllı Olacak!
Apple ve OpenAI İşbirliği: ChatGPT ile iPhone’unuz Daha Akıllı Olacak!

Apple ayrıca Google ile de Gemini adlı bir sohbet botunu lisanslama konusunda görüşmeler yapıyor, ancak bu görüşmeler henüz anlaşmaya varmamış. Şu an için Apple ve OpenAI arasındaki anlaşmanın “hemen açıklanacağına dair bir garanti yok” diye belirtiliyor. iOS 18’in AI odaklı özellikleri, Apple’ın kendi veri merkezlerindeki Apple Silicon işlemcilerle desteklenecek. Ancak çoğu AI özelliği tamamen cihazda çalışacak, bu da Apple’ın gizlilik ve hız avantajlarını vurgulamasını sağlayacak.

Apple, WWDC etkinliği sırasında iOS 18 ve yeni AI özelliklerini duyurmayı planlıyor. Aynı zamanda OpenAI de kendi ayrı bir etkinlikte bir duyuru yapacak. OpenAI’nin geliştirdiği bir özellik, Siri ve Google Asistan ile rekabet edecek bir AI ses asistanı. Bu anlaşma, Apple’ın AI alanında yeni bir adım atmasını sağlayacak ve kullanıcılar için daha zengin bir deneyim sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu